Inne

"Sztuka ze stiuku - o sztukaterii i renesansie lubelskim". Warsztaty dla dzieci

Dodano: 25 listopada 2015, 14:00
Autor: oprac.

Dzieci (I–III klasy szkoły podstawowej) poznają charakterystyczne dla renesansu wzory, przyjrzą się przykładom z naszego miasta. Dowiedzą się co to jest sztukateria i gdzie można ją w Lublinie znaleźć. Spróbują także wykonać renesansową dekorację architektoniczną według własnego pomysłu zachęcają organizatorzy warsztatów, które odbędą się 3 grudnia ale już można się na nie zapisywać.

Organizatorzy zapraszają na warsztaty „Sztuka ze stiuku - o sztukaterii i renesansie lubelskim”, które odbędą się w Warsztatach Kultury przy ul. Grodzkiej.

Uczestnicy dowiedzą się, że w XVI wieku nasze miasto było jednym z największych ośrodków w Rzeczpospolitej. To u nas odbywały się słynne jarmarki (których pamiątką jest Jarmark Jagielloński) i sejmy. Dzięki temu mieszkańcy zaczęli sięgać po książki, szyć ubrania i budować domy na wzór zachodni.

Tak powstała jedyna w swoim rodzaju, bo z elementami lokalnymi, odmiana renesansu, nazwanego lubelskim. O tym wszystkim opowie na bezpłatnych zajęciach Urszula Kokoszka - historyczka sztuki i kulturoznawczyni (KUL), instruktorka teatralna. Zaprasza między godz. 9 a 10.30 lub 11 a 12.30. Zapisy (tel. 81 533 08 18).

Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna