Inne

"Tajemnice Węglina" – promocja książki i spotkanie z autorami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 listopada 2012, 12:31

8 listopada, czwartek, godz. 18. Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a w Lublinie.

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprasza do „Kiosku ze sztuką” na promocję książki "Tajemnice Węglina" i spotkanie z jej autorami. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Kiosk z publikacjami". Podczas spotkania autorami książki odczytają oni swoje fragmenty tejże. Po spotkaniu otwarty będzie Kiosk z publikacjami, w którym będzie można kupić „Tajemnice Węglina” oraz wiele innych książek artystycznych wydawnictw z całego świata.

W październiku i listopadzie „Kiosk ze sztuką” zamienił się w kiosk z publikacjami artystycznymi. Wspólnie z księgarnią Motto z Berlina prezentowane są w nim najciekawsze prace artystów eksplorujących pole książki artystycznej.

Jednym z fenomenów ostatnich lat jest tzw. „selfpublishing”- tworzenie oraz wydawanie przez artystów własnych książek, magazynów, druków ulotnych. Publikacje te powstają w małych nakładach i często są numerowane, czy indywidualnie dopełniane malarsko i graficznie. Jednocześnie coraz większy jest rynek księgarski zajmujący się wyłącznie tym zjawiskiem.

Jedną z najważniejszych księgarni, skupiających się wyłącznie na książce artystycznej jest berlińskie Motto, którego filie powstały już w Zurychu, Kopenhadze, Bazylei, Wiels, Vancouver i Melbourne. Oprócz książek z Motto, w Kiosku znajdują się wydawnictwa lubelskie z Teatru NN, oraz DDK „Węglin”, węgierskie z Roham oraz książki Moravy z Poznania.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna