Inne

Teatr NN: Napisz list do Henia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 kwietnia 2011, 13:59

Henio Żytomirski był żydowskim chłopcem urodzonym w 1933 roku w Lublinie
Henio Żytomirski był żydowskim chłopcem urodzonym w 1933 roku w Lublinie

We wtorek (19.04) w godz. 13–14 przed wejściem do Banku Pekao SA (ul. Krakowskie Przedmieście 64) zostanie ustawiona skrzynka pocztowa Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN. Mieszkańcy Lublina będą mogli tam wrzucić list adresowany do Henia Żytomirskiego

To element obchodzonych w Polsce 19 kwietnia Dni Pamięci o Holocauście i przeciwdziałania zbrodniom przeciw ludzkości. Henio Żytomirski był żydowskim chłopcem urodzonym w 1933 roku w Lublinie i zgładzonym przez hitlerowców w komorze gazowej prawdopodobnie w listopadzie 1942 roku. Teatr NN posiada jego zdjęcia z każdego roku jego życia aż do wybuchu II wojny światowej.

Po wysłaniu listów, o godz. 14, zebrani przejdą szlakiem miejsc związanych z życiem Henia. Będzie to dom rodzinny przy ul. Szewskiej 3, a następnie dom przy ul. Kowalskiej 11. Spacer zakończy się przy ostatniej latarni miasta żydowskiego przy ul. Podwale. Listy do Henia należy adresować następująco: Henio Żytomirski, ul. Kowalska 11, Lublin, Polska lub Henio Żytomirski, ul. Szewska 3, Lublin, Polska.

Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna