Inne

Tribute to Bruno Schulz w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2010, 11:25

Poniedziałek (12.07) jest dniem 118. rocznicy urodzin Brunona Schulza. Tego dnia wystartuje w Lublinie poświęcony mu minifestiwal.

Na poniedziałek zaplanowano otwarcie trzech wystaw. O 12.15 w Galerii Radia Lublin odbędzie się wernisaż ekspozycji fotograficznej Igora Feciaka. To zdjęcia do albumu "Prowincja osobliwa: Drohobycz Brunona Schulza”. Wstęp wolny.

O 17 w Galerii "Gardzienice” zostanie otwarta wystawa "Bruno Schulz: Ekslibris Eroticis”. Zobaczymy prace Piotra Łucjana, Stanisława Ożoga, Aliny Skiby, Bartłomieja Michałowskiego i Mariana Bocianowskiego. Ekspozycja będzie czynna do piątku w godz. 11–18. Wstęp wolny.

Wreszcie o 17.45 w Ośrodku "Brama Grodzka – Teatr NN” odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Roberta Chudzyńskiego "Pół miasta” (z komentarzem fotograficznym Lucjana Demidowskiego, Maksa Skrzeczkowskiego i Michała Woźniaka). Wystawa będzie czynna do piątku w godz. 10–15.30. Wstęp wolny.

To nie wszystkie atrakcje. Na wtorek na godz. 18 w Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN” zaprasza na pokaz dokumentu "Niebo bez słońca” w reżyserii Jana Rybkowskiego (1966) – pierwszego polskiego filmu poświęconego Brunonowi Schulzowi.

W środę o 18 w Ośrodku "Brama Grodzka – Teatr NN” będzie prezentacja książki "Prowincja osobliwa: Drohobycz Brunona Schulza”. Chodzi o pierwszy album-przewodnik ukazujący Drohobycz poprzez prozę Schulza oraz ikonografię, stare widokówki i współczesne fotografie.

Na czwartek na 18 Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN” zaprasza na pokaz "Schulz a YouTube”.

Minifestiwal zakończy się w piątek w Ośrodku "Brama Grodzka – Teatr NN” prezentacją diaporamy "Tribute to Bruno Schulz” i prezentacją najnowszych fotografii z Drohobycza. Start o 18.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna