Inne

Trzydniowy Międzynarodowy Dzień Tańca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2013, 11:52

W Lublinie myślenie o obchodzonym 29 kwietnia święcie tancerzy zaczyna się już w sobotę (27 kwietnia). I potrwa do poniedziałku (29 kwietnia) włącznie. Przez ten czas będzie można zobaczyć różne techniki taneczne i pracy z ciałem w wykonaniu młodych tancerzy i fachowców z dorobkiem.

27 kwietnia zaczynamy od jednego z najbardziej dynamicznych spektakli Lubelskiego Teatru Tańca "48/4”. Cztery osoby zamknięte w ciasnej przestrzeni przedstawią problem kontaktów międzyludzkich, walki o władzę i dominację – zachęcają organizatorzy i zapraszają na godz. 19 do Sali Widowiskowej (ul. Popiełuszki 5) na spektakl w choreografii Ryszarda Kalinow-skiego. Tańczą: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń. Bilety po 12 i 20 zł.

W niedzielę (28 kwietnia) w tym samym miejscu i też o godz. 19 spektakl Teatru Tańca Zawirowania. Warszawska grupa poprowadzona przez młodego i utalentowanego hiszpańskiego choreografa Daniela Abreu przygotowała przedstawienie "Fuera de Campo”, o którego sukcesie przesądziła precyzja w połączeniu ruchu ciała i przestrzeni oraz niepowtarzalny klimat przekazujący prawdziwe emocje – to, co odbywa się poza kadrem naszego codziennego widzenia. Tańczą: Karolina Kroczak, Elwira Piorun, Szymon Osiński, Bartosz Figurski. Bilety po 12 i 20 zł.

Goście z Warszawy (Elwira Piorun i Szymon Osiński) 27 i 28 kwietnia poprowadzą warsztaty w technice tańca współczesnego i modern jazz. Zajęcia będą dla tancerzy początkujących i średniozaawansowanych. Cena uczestnictwa to 120 i 80 zł. Więcej informacji i karta zgłoszeniowa na www.ltt.art.pl.

Natomiast w poniedziałek (29 kwietnia) na sali widowiskowej zaczyna się projekt "Młody Taniec”. To prezentacja młodych twórców różnych dziedzin tanecznych z Lublina i regionu. Na scenie zobaczymy różne style tańca - od klasycznego, przez modern i taniec współczesny, po hip-hop i street dance.

Na liście wykonawców: Grupa Allegro oraz Grupa Slajd z Estrady Dziecięcej, Stowarzyszenia Przyjaciół Tańca w Chełmie, Grupa Piruet z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, zespoły: Fatum, Spektrum, Magnum z Dzielnicowego Domu Kultury ABC Czechów, Zespół Taneczny "Gaduły XL" z MDK "Pod Akacją" w Lublinie, Teatr Tańca Twister i Twister II z Miejskiego Domu Kultury w Bełżycach, Zespół Tańca Współczesnego " Arabeska” z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją”, Społeczne Ognisko Baletowe, Studio Tańca UDS – Undergrand Dance Studio i Grupa M6 – Rytm z CK w Lublinie.

Na poniedziałkowy maraton taneczny wstęp wolny.

Międzynarodowy Dzień Tańca - Zaproszenie #2 from Centrum Kultury w Lublinie on Vimeo.(agdy)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna