Inne

Uroczystości maryjne w Wąwolnicy, rocznica koronacji figury

Dodano: 1 września 2017, 12:16
Autor: rs

Dokładnie 39 lat temu odbyła się koronacja Matki Bożej Kębelskiej. W weekend Wąwolnica zaprasza do udziału w nabożeństwach i koncertach poświęconych temu wydarzeniu. Wezmą w nich udział m.in. metropolita lubelski, biskup siedlecki i sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Specjalne nabożeństwa z okazji jubileuszu koronacji figurki Matki Bożej Kębelskiej potrwają od soboty do niedzieli. Pierwszego dnia obchodów na Placu Różańcowym mszę odprawi ks. bp Józef Wróbel (godz. 18:00), a tuż po niej swój koncert zagra zespół Guadalupe.

Wieczorem, o godz. 21:00 rozpocznie się Apel Jasnogórski i "procesja światła do Kębła" po której kolejną mszę odprawi sekretarz generalny KEP. Modlitwy potrwają przez całą noc, a w czuwaniach wezmą udział przedstawiciele Legionu Maryi, Koła Przyjaciół Radia Maryja i kółek różańcowych.

Główne uroczystości odbędą w niedzielę o godz. 12:00, kiedy to odprawiona zostanie suma pontyfikalna z udziałem ks. abp Stanisława Budzika oraz biskupów: Kazimierza Gurdy, Ryszarda Karpińskiego, Mieczysława Cisło oraz Artura Mizińskiego.

Do udziału w tych uroczystościach i nabożeństwach zachęcają m.in. lokalne władze. - Dla naszej społeczności, jak i licznych pielgrzymów jest to wydarzenie wyjątkowe. Spodziewamy się wielu gości z całej Polski - mówi Marcin Łaguna, wójt gminy Wąwolnica.

Dwudniowe obchody zakończy różaniec oraz msza o godz. 17:00.

Czytaj więcej o: Kościół Wąwolnica
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 września 2017 o 23:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Matko Boża Kebelska módl sie za nami. Wąwolnica jest cudowna. Będziemy w Niedziele.
Rozwiń
Gość
Gość (1 września 2017 o 14:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
?? koronacja figury?? rocznica?? hehe ...witamy w krainie pogański bożków oraz zgnilizny która dla Boga jest wszelką obrzydliwością,i kogo tu q-wa trzeba naprawde nawracać? a może bacikiem stosikiem i mieczykiem? co wy na to katabasy?
Rozwiń
Gość
Gość (1 września 2017 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie jestem Świadkiem j. .... coraz okazalsze i wieksze budowle, pomniki, a w srodku coraz wieksza zgnilizna, duchowa martwota, bez sprawiedliwości, uczciwości, miłosierdzia, miłości itd ... prawdziwy bÓg nie mieszka w budynkach : " najwyższy nie mieszka w budowlach rękami uczynionych " - dzieje apostolskie 7:48 ... maria była tylko człowiekiem i urodziła jezusa = człowieka, a nie jezusa = boga. kult, chwała, uwielbienie dla pana jezusa i ojca ale nie dla marii, nie dla aniołów itd , ***mieczducha888.blogspot.com/2017/04/zote-cielce-w-kosciele-rzymskokatolickim.html
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna