Inne

Urodziny Józefa Czechowicza w Teatrze NN

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2015, 15:15
Autor: Kmo.

Już od czternastu lat, zawsze 15 marca o godzinie 17 w Bramie Grodzkiej - Teatr NN świętuje się "Urodziny Józefa Czechowicza”.

W niedzielę (15 marca) mija 112. rocznica urodzin Józefa Czechowicza. Poeta swoje życie związał z Lublinem, któremu poświęcił jeden ze swoich najpiękniejszych utworów – "Poemat o Mieście Lublinie”. Scenariusz urodzin stworzony wspólnie z prof. Władysławem Panasem od lat jest niezmienny.

– Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest poezja Czechowicza – mówi Joanna Zętar z Laboratorium Teatru NN – Nowe Media, Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN”. – Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali lubelscy drukarze, księgarze, antykwariusze i bibliotekarze, którzy będą czytać fragmenty poetyckie, ci którzy zechcą przyjść na urodziny poproszeni będą o czytanie prozy Czechowicza.

Poemat przeczytają też chóralnie wszyscy uczestnicy tego wydarzenia. Chcielibyśmy także, żeby każdy z zaproszonych opowiedział o swoim mieście, o pierwszym kontakcie z Lublinem. Przygotowaliśmy 112 tomików i okolicznościowy ekslibris. Będą okolicznościowe czekoladki "Czekoladowy poemat”.

Ponadto w Galerii na murze w podwórku Domu Słów (ul. Żmigród 1), będzie można obejrzeć wyklejankę z "Poematu graficznego o Mieście Lublinie” stworzonego przez Macieja Pałkę.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna