Inne

VII Kazimierskie Spotkanie z Historią

Dodano: 17 maja 2017, 11:02
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Już po raz siódmy na kazimierskim Rynku odbędzie się "Spotkanie z Historią", w ramach którego zaprezentowane zostaną m.in. pojazdy i mundury PSZ. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 19-21 maja.

Prezentacja rozpocznie się na kazimierskim Rynku 19 maja w godzinach popołudniowych. Wystawiane są plansze przedstawiające m.in. przebieg bitwy o Monte Cassino. Będąc na Rynku można uzyskać odpowiedzi na pytania związane zarówno z pojazdami jak i umundurowaniem.

- W tym roku wystawionych będzie około 25 pojazdów, m.in. GMC (wojskowa 3-osiowa ciężarówka) DODGE WC 51 i 52 (półciężarówki), słynne Willysy, GAZ 69, motory ( m.in. wojskowe z lat 30-tych), K-750. Będą też 2-3 stoiska handlowe z zabawkami dla dzieci, drobnym umundurowaniem itp - zachęca Piotr Lis-Kozłowski.

W sobotę, 20 maja o godz. 10 Burmistrz Andrzej Pisula wraz z Piotrem Lisem-Kozłowskim dokona oficjalnego otwarcia "VII Spotkania z Historią". Ok. godz. 13 grupa udaję się w teren, z którego na Rynek wróci późnym popołudniem. W niedzielę odbędzie się krótka prezentacja pojazdów.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna