Inne

W DK LSM: Czytając "Elementarz etyczny”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 czerwca 2010, 06:44

Spotkanie artystyczno-filozoficzne pt. Czytając »Elementarz etyczny«” odbędzie się w poniedziałek (7.06) w Domu Kultury LSM.

"Elementarz etyczny” to praca Karola Wojtyły dotycząca podstawowych celów etyki – wiedzy o ludzkim działaniu, o ludzkim dobru, o ludzkich prawach i obowiązkach, wiedzy, której celem jest służenie człowiekowi w kierowaniu własnym postępowaniem.

W 2008 roku Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium” opublikowało tekst w opracowaniu autorskim Henryka Kusia, lubelskiego filozofa i fotografa. Na zdjęciach autora uwidocznione są miejsca związane z życiem Karola Wojtyły – od Wadowic do Lublina. Całość opracowania ma odtwarzać i przypominać średniowieczne ewangeliarze.

Podczas spotkania w Domu Kultury LSM będzie można zobaczyć całość materiału fotograficznego w postaci pokazu slajdów oraz usłyszeć o znaczeniu tego tekstu w dorobku pisarskim polskiego papieża.

W spotkaniu oprócz Henryka Kusia weźmie udział Krzysztof Hudzik, filozof i teolog, wieloletni katecheta i nauczyciel filozofii w szkołach średnich, obecnie pracownik KUL.

Początek o godz. 18. Adres: ul. K. Wallenroda 4A.

Wstęp wolny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna