Inne

W Galerii Białej: Kobiety o kobiecości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2011, 11:27

W poniedziałek (17.01) o godz. 18, w Galerii Białej Centrum Kultury w Lublinie (ul. Narutowicza 32) odbędzie się piąte spotkanie z cyklu Wieża Bab L.

Tym razem temat dyskusji, wykład i prezentację wizualną przygotowała dr Ewa Toniak. A temat jest intrygujący, ciekawy – "Olbrzymki. Kilof i woalka. O reprezentacjach kobiet w polskiej sztuce lat 50”.

Dr Ewa Toniak, historyczka i krytyczka sztuki, pionierka krytyki feministycznej w Polsce. Zajmuje się sztuką współczesną w perspektywie feministycznej, reprezentacjami męskości w sztuce nowoczesnej, problematyką pamięci w przestrzeni publicznej i obecnością w historii kobiet.

Spotkania Wieży Bab L poświęcone są kobiecości, tożsamości kobiet, ich obecności w kulturze i sztuce. Ewa Toniak z pewnością podczas tej edycji odwoływać się będzie do swojej książki "Olbrzymki. Kobiety i socrealizm”, i do swoich doświadczeń.

Po wykładzie dyskusja, w której udział wezmą dr Magdalena Dąbrowska (Instytut Kulturoznawstwa UMCS) i dr Sylwia Nadgrodkiewicz (Instytut Politologii UMCS).

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna