Inne

W Lublinie otworzą Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2013, 09:12
Autor: Kmo.

Jedna z prac He Shuifa (Materiały organizatorów)
Jedna z prac He Shuifa (Materiały organizatorów)

W środę (6 listopada) o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej UMCS (ul. Radziszewskiego 11) otwarcie Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS i wernisaż wystawy malarstwa He Shuifa.

– Centrum ma służyć integracji studentów polskich i chińskich, którzy studiują w Lublinie, ale przede wszystkim poznaniu i promowaniu kultury, sztuki, historii, a także języka – mówi dr hab. Maria Sękowska, kierownik centrum. – Mieści się na III piętrze nowej części biblioteki. W programie mamy zajęcia warsztatowe – m.in. naukę języka, wykłady z filozofii, wernisaże. Gromadzimy już literaturę, ale nie będzie to biblioteka, a zależy nam na tym, żeby było to miejsce spotkań.

W środę o godz. 16.30 wykład inauguracyjny wygłosi dr Jacek Flig, odbędzie się projekcja filmu i pokaz Tai Chi prowadzony przez Marka Sykałę z Lubelskiej Szkoły Tai Chi Chuan Lublin YMAA.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 listopada 2015 o 06:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kultura chińska jest bardzo bogata i sięga setki lat jak nie tysiące, bardzo chętnie się wybiore na wernisaż w lublinie tak samo jak w centrum poznań otworzono rok temu podobną placówkę i można było uczestniczyć w zajęciach służace nauce kultury jak i takiego języka jak chinski http://edukacja.net/topic/1671-korepetycje
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna