Inne

W Polskim Radiu Lublin: O Akcencie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lipca 2010, 13:05

Spotkanie poświęcone nowemu numerowi kwartalnika "Akcent” odbędzie się we wtorek (6.07) w Polskim Radiu Lublin.

Numer 2 (120) 2010 "Akcentu” przynosi wiele ciekawych publikacji. Są w nim bardzo interesujące teksty Tadeusza Kłaka "Józefa Łobodowskiego technika poetyckiego portretu (Czechowicz, Broniewski, Gałczyński i inni)”, Jerzego Bartmińskiego "Moje spotkania z Jerzym Święchem” i Tadeusza Szkołuta "Ostatni romantyk. Sztuka wysoka wobec popkultury w ujęciu Ryszarda Kapuścińskiego”.

Nowy "Akcent” zawiera portret pochodzącej z Lublina znakomitej skrzypaczki Joanny Kurkowicz napisany przez Macieja Białasa i rozmowę Franciszka Malinowskiego z Michałem Jackiem Mikosiem, profesorem na Wydziale Języków Obcych i Lingwistyki w University of Wisconsin w Milwaukee, o anglojęzycznej antologii polskiej literatury w Ameryce.

W kwartalniku zamieszczono też sporą porcję nowej poezji (m.in. Janusza Radwańskiego) i prozy (m.in. Joanny Clark i Jacka Dehnela).

Więcej o zawartości nowego "Akcentu” opowiedzą redaktorzy kwartalnika w siedzibie Polskiego Radia Lublin. Gościem specjalnym spotkania, które odbędzie się w Studiu im. Z. Stepka, będzie Zygmunt Nasalski, dyrektor Muzeum Lubelskiego.

Początek o godz. 18. Adres: ul. Obrońców Pokoju 2. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna