Inne

W WBP: Wystawa "A bogowie grają w kości…”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2010, 12:22

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie otworzy w piątek (19.02) wystawę o rosyjskich pisarzach.

Ekspozycja prezentuje sylwetki dziesięciu pisarzy: Michaiła Bułhakowa, Władimira Wysockiego, Josifa Brodskiego, Siergieja Jesienina, Borysa Pasternaka, Michaiła Szołochowa, Władimira Majakowskiego, Antona Czechowa, Lwa Tołstoja i Aleksandra Błoka.

Przyszło im żyć w specyficznej chwili i specyficznym miejscu – Rosji końca XIX i w XX wieku. – Rzeczywistość tamtego okresu odcisnęła piętno na ich życiu, ich losy z kolei determinowały dokonania literackie – mówi Dorota Mościbrodzka, kustosz wystawy.

Często cenieni poza granicami Rosji, w ojczyźnie byli prześladowani lub bojkotowani przez oficjalną władzę, stawiani przed wyborem pomiędzy działalnością literacką i osobistym szczęściem. – Z paradoksami otaczającej rzeczywistości walczyli słowem i postawą – dodaje Mościbrodzka.

Wielu admiratorów mieli i mają w Polsce. Zwolennicy tych poetów i prozaików z pewnością chętnie zobaczą ekspozycję "A bogowie grają w kości…”, której tytuł pochodzi z tekstu Borysa Pasternaka.

Otwarcie zaplanowano na godz. 11.

Adres: ul. Narutowicza 4.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna