Inne

W Wojciechowie kują szable

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lipca 2013, 13:34
Autor: Kmo.

XIX Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie (Archiwum)
XIX Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie (Archiwum)

W czwartek (11 lipca) W Wojciechowie, egzamin mistrzowski i czeladniczy zwieńczy XIX Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie. To jedyna okazja w Polsce, żeby uzyskać uprawnienia w tym zawodzie. Do egzaminów przystąpi 6 osób.

Od piątku zaczyna się to, co najbardziej lubią i na co oczekują goście i turyści – Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej – przyjeżdżają mistrzowie , którzy tu, na miejscu, na oczach publiczności kuć będą zamki i zdobienia do drzwi, przedmioty artystyczne, wreszcie – po raz pierwszy w Wojciechowie – broń białą.

W sobotę, w godz. 10.00–18.00 przed kuźnią Romana Czernieca konkurs kucia artystycznego na zadany temat. Tegoroczną nowinką będzie o godz. 15.00 pokaz kucia broni białej przed Wieżą Ariańską, a także o godz. 18.30 pokaz średniowiecznych technik odlewania i zdobienia brązu.

O godz. 18.00 przed kuźnią, widowiskowy pokaz kucia konia. W sobotę też kiermasz sztuki ludowej, sprzedaż wyrobów kutych tu, na miejscu, koncerty kapel. O godz. 19.30 przy Wieży Ariańskiej zagra "Piąty Żywioł”, o godz. 20.30 "Efekt”, o 21.30 rozpocznie się dyskoteka.

W niedzielę (14 lipca) dalszy ciąg targów – kucie pamiątki z Wojciechowa, pokaz wykonywania biżuterii metalowej, konkursy z udziałem kowali i publiczności. O godz. 16.00 występ zespołu "Akordia”, o godz. 17.00 śpiewa Eleni, o godz. 19.00 grupa "Atmasfera”, o godz. 21.00 zespół "Akurat”.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna