Inne

Warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2012, 13:25

Niedzielne warsztaty edukacyjne w Galerii Labirynt są propozycją twórczego spędzania wolnego czasu (
Niedzielne warsztaty edukacyjne w Galerii Labirynt są propozycją twórczego spędzania wolnego czasu (

Niedzielne (09.09) warsztaty edukacyjne w Galerii Labirynt są propozycją twórczego spędzania wolnego czasu.

Niektórym rodzicom wydaje się, że sztuka współczesna jest za trudna, aby pokazywać ją maluchom. Podczas niedzielnych spotkań rodzinnych można się przekonać, że tak nie jest, a czas spędzony w galerii sztuki inspiruje zarówno dzieci jak i rodziców. Formuła zajęć bazuje na naturalnej zdolności najmłodszych do kreatywnego myślenia. Specjalnie dobrane zadania pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Na czas warsztatów ich uczestnicy przenoszą się do niezwykłego świata sztuki współczesnej, a "przy okazji” – zgłębiają tajniki warsztatu artysty.

Zadania inspirowane są wystawą "W Labiryncie sztuki”. Metafora labiryntu trafnie oddaje świat sztuki współczesnej widziany oczami dziecka. Przygotowana specjalnie dla młodych widzów wystawa wraz z programem warsztatowym ułatwia im odnalezienie się w tym świecie i uczy poruszania się po nim. Prawdziwe labirynty bywają niebezpieczne – są w nich drogi bez wyjścia i ścieżki, które rozwidlają się tak, że nie wiadomo w którą stronę dalej iść. Ale chodzenie po labiryncie wcale nie musi budzić strachu - może być przygodą, emocjonującą i pełną wyzwań łamigłówką, której rozwiązanie daje dużo radości.

Uczestnicy warsztatów dostaną do ręki przewodnik, który pozwoli im bezpiecznie poruszać się po przygotowanych dla nich drogach labiryntu. Na czas trwania wystawy w sali ekspozycyjnej została dobudowana ścianka, która zapełniła się pracami wykonanymi przez uczestników warsztatów, które odbyły się w czasie wernisażu. Ścianka, będąca swoistą wystawą w wystawie, to dynamiczny i zmienny element ekspozycji - każde kolejne warsztaty owocują nowymi pracami. W efekcie wystawa nieustannie odświeża swój wygląd. Pierwsza zmiana tej mini-ekspozycji już w tę niedzielę, tuż po warsztatach z cyklu "Niedziela w Labiryncie”.

Na niedzielną przygodę ze sztuką Galeria Labirynt zaprasza dzieci w wieku 4 – 11 lat wraz z opiekunami. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Galeria zapewnia wszystkie potrzebne materiały. Nie ma konieczności wcześniejszego zgłaszania udziału. Czas trwania ok. 60 min.

Dodatkowe informacje: (81) 466-59-20, edu@labirynt.com
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna