Inne

Warsztaty dla uczniów w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2010, 09:31

Lubelska Galeria Labirynt zamieniła się w „sztuczną wyspę”. Na niej dzieci będą poznawać tajniki sztuki nowoczesnej i same ją tworzyć.

W Galerii „Labirynt” (ul. Grodzka 34) dzieci dowiedzą się, na czym polega kompozycja obrazu, jakie elementy się na niego składają. Posłuchają o tym, że artysta może wykorzystać konkretny przedmiot w innym celu, niż został on stworzony.

– Chcemy zwrócić uwagę dzieci na formę dzieła sztuki, różnorodność technik i materiałów stosowanych przez artystów – wyjaśnia Anna Ignasiak z Galerii „Labirynt”. – Dzieci oglądając ekspozycję odkryją, że dzieło sztuki może być czymś dużo więcej niż odzwierciedleniem rzeczywistości.

Dlatego maluchy będą miały do wykonania różne zadania. Na jednym z obrazów będą musiały poszukać figur geometrycznych. Inny zostanie odsłonięty tylko we fragmencie, a dzieci będą musiały domalować resztę dzieła tak, jak podpowie im ich wyobraźnia. Przy użyciu rozmaitych materiałów będą także poszukiwały własnego języka artystycznej wypowiedzi.

Będzie się dzieciom opowiadać o tym wszystkim na przykładach m.in. prac Jana Ziemskiego, Koji Kamoji, Krzysztofa Kurzatkowskiego i wielu innych, znakomitych twórców współczesnych. Uczniowie zobaczą, że dziś tworzą oni dzieła z rozmaitych materiałów, a nie tylko kładąc farbę na płótno.

„Sztuczna wyspa” już działa. Dlaczego taka nazwa? – Ponieważ to umowny ląd, na którym można spodziewać się przygody – dodaje A. Ignasiak. – „Sztuczna” dlatego, że stworzona przez człowieka.
Zapisy na warsztaty w godz. 9.00–16.00 (tel. 81 532 59 47). Czas ich trwania – ok. 1,2 godz. Organizatorzy zapewniają materiały.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna