Inne

Warsztaty producenckie i Giełda Wytwórni Niezależnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2013, 17:48

w sobotę i niedzielę (16-17.11) w Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12.

Warsztaty Producenckie

16.11.2013 godz. 12:00

To pierwsza edycja serii Warsztatów Współczesnych Form Muzyki organizowanych przez Centrum Kultury w Lublinie. Do prowadzenia zajęć zapraszani są znani i doświadczeni artyści z różnych dziedzin muzyki. Cykl skierowany jest do osób chcących podnieść swoje umiejętności w produkowaniu muzyki, miksowaniu, samplingu, dj’ingu, scratchu, używaniu rożnego rodzaju instrumentów produkcyjnych; looperów, MPC, klawiatur, minipadów, systemów serato itd.

Podczas listopadowej odsłony warsztaty poprowadzą:

Dj Feel-X, postać, która na scenie muzycznej jest już od 1995 roku, znany m.in. z kultowego składu Kaliber 44. Urodzony w Lublinie, pochodzi z Końskich, a mieszka w Tychach. Jest właścicielem firmy Siła-Z-Pokoju Version Records, wydawcą tytułów takich jak: Geto Blasta „Czasem Myślę Sobie (Aerobik) / Własnym Ogniem” (12” vinyl), GrubSon „Siła-Z-Pokoju Mixtape Vol. 1”, Silesian Soundsystem „Moje Miejsce”, Jahbestin „Dziki Mixtape”, Ceen & CHV „Like Dancehall”, DJ Wojak „Elektroduch”, Jaroz Beatz „Jaroz Beatz”, Grzana „Człowiek z Szafy”, Ematei Duch „Cięty Język”, Aicha „Magija”, Miraho „Rebelia Świadomości”.

Dj Grzana (G.R.Z.A.N.A. – Gramophone Rebel Zulu Avangarde Natural Art), człowiek Hip-Hopu. Bydgoski producent, DJ, MC. Posługując się mózgiem, mikrofonem, gramofonami, technologią video, propaguje tę kulturę na wszelkich możliwych płaszczyznach poznania i doznania. Jego produkcje są często wykorzystywane przez Sound Systemy na całym świecie. Znany ze współpracy z wieloma eksperymentalnymi składami muzyki improwizowanej. Wielki propagator turntablizmu.

Pierwszy blok poprowadzi Dj Feel-X w godzinach 12.00-14.00 / Drugi blok poprowadzi Dj Grzana w godzinach 14.30-16.30

Na zakończenie dnia o godz. 20.30 DJ Feel-X i Dj Grzana rozgrzeją was swoimi setami podczas wieczornej imprezy.

Bilety:
warsztaty: 20 zł / liczba miejsc ograniczona / obowiązuje kolejność zapisów
dj's set & party: 10 zł / dla warsztatowiczów wstęp wolny

Informacje i zapisy:

Giełda Wytwórni Niezależnych

17.11.2013 - wstęp wolny

Centrum Kultury zaprasza na pierwszą w Lublinie odsłonę Giełdy Wytwórni Niezależnych. Przedsięwzięcie ma na celu zebranie w jednym miejscu i czasie przedstawicieli niezależnych wytwórni muzycznych zarówno z regionu, jak i kraju.

To okazja do przyjrzenia i przysłuchania się wytwórniom alternatywnym, poznania związanymi z nimi osób, zapoznania się z ich ofertą oraz produkcjami. Każda ze zgłoszonych wcześniej wytwórni będzie miała okazję bezpośrednio przedstawić swoją ofertę. Będzie okazja zorientować się kto, gdzie i na jakich zasadach prowadzi niezależną wytwórnię, studio muzyczne.

To także gratka dla artystów, fanów muzyki, dla kolekcjonerów płyt kompaktowych, winylowych i kaset, jak i doskonała okazja dla organizatorów imprez, koncertów i festiwali, by przyjrzeć się z bliska rodzimym talentom i wejście z nimi we współpracę, tworząc nowe sytuacje artystyczne.

Przez cały czas trwania Giełdy prezentowana będzie muzyka z katalogów prezentujących się wytwórni. Zapraszamy również do wzięcia udziału w dyskusji na temat pozytywnych i negatywnych stron prowadzenia niezależnej wytwórni muzycznej, jak i ich znaczenia w kreowaniu sceny muzycznej w Polsce, z udziałem przedstawicieli wytwórni oraz specjalistów z dziedziny muzyki. Impreza ma charakter otwarty, nie ma ograniczeń gatunkowych.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna