Inne

Warsztaty ukraińskich pieśni tradycyjnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2013, 12:22
Autor: Kmo.

Warsztaty ukraińskich pieśni tradycyjnych (Materiały prasowe)
Warsztaty ukraińskich pieśni tradycyjnych (Materiały prasowe)

Od piątku do niedzieli (19–21 kwietnia) Fundacja Muzyka Kresów organizuje warsztaty ukraińskich pieśni tradycyjnych "W stronę pieśni”.

Warsztaty adresowane do kobiet, odbędą się w Lublinie przy ul. Jezuickiej 4, a poprowadzi je Tetiana Sopiłka wokalistka zespołu "Drewo”, lider zespołu "Dziczka”, etnomuzykolog, absolwentka Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie.

Tematem warsztatów będą ukraińskie obrzędowe i liryczne pieśni śpiewane w okresie wiosennym, a także doskonalenie na różnym poziomie zaawansowania techniki śpiewaczej.

W ramach zajęć obok nauki utworów związanych z wiosenną porą roku odbywać się będzie praca nad prawidłową emisją, elementami wymowy, rytmem, frazowaniem, techniką oddechu oraz artykulacją i manierą wykonania charakterystyczną dla wybranych regionów Ukrainy. Opłata za udział w warsztatach wynosi 170 zł.

Zapisy przyjmowane są do 5 kwietnia 2013, na adres fundacja@muzykakresow.pl w temacie e-maila: "W stronę pieśni – Ukraina”. W zgłoszeniu trzeba opisać krótko swoje dotychczasowe doświadczenie w pracy nad pieśniami tradycyjnymi. Więcej informacji na stronie Internetowej http://www.muzykakresow.pl/w-strone-piesni-ukraina.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna