Inne

Wernisaż wystawy "Lubliniana 2017" w Galerii Sztuki Wirydarz

Dodano: 14 września 2017, 10:26
Autor: Damian Drabik

(fot. Katarzyna Zwolińska )

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Wirydarz zaprasza na otwarcie ekspozycji Lubliniana 2017 organizowanej z okazji 700-lecia Nadania Praw Miejskich Lublinowi. Wernisaż odbędzie się 15 września o godz. 18.

Zobaczymy prace 24 wybitnych polskich malarzy. W wystawie udział wezmą m.in. Józef Panfil, Stasys Eidrigevicius, Dominika Stawarz-Burska, Paweł Kotowicz, Ewa i Roman Fleszar oraz Edward Dwurnik.

Celem wystawy jest zetnknięcie różnorodnych osobowości artystycznych i stylów wokół najszerzej rozumianego tematu – którym jest Lublin.

- Ufam i jestem przekonany, że wystawa odsłania Lublin, jakiego może nie znamy a może czasem nie zauważamy w codziennym pędzie i że powstał specyficzny, piękny  i nietuzinkowy portret miasta ale także portret zmaterializowanych uczuć i emocji wokół niego , artystycznie wyrażony przez malarzy związanych duchowo – poprzez naszą galerię sztuki – z magicznym Lublinem - twierdzi Piotr Zieliński.

Ekspozycja będzie czynna do 15 października. Wystawie towarzyszyć będą druki: katalog z reprodukcjami prezentowanych prac, plakat, zaproszenie i karty pocztowe.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna