Inne

Wieczne Czytanie: Witkacy

Dodano: 18 września 2016, 20:25
Autor: Damian Drabik

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie w ramach cyklu pt. „Wieczne Czytanie”. Tym razem wydarzenie będzie poświęcone twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza, której przyjrzy się wybitny aktor Jan Peszek. Spotkanie odbędzie się 23 września o godz. 19.

Jan Peszek - wybitny polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, związany z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie oraz z wieloma scenami teatralnymi w Polsce. Profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na deskach krakowskiej sceny stworzył kreacje, które weszły na stałe do kanonu polskich ról teatralnych. Jego wszechstronna osobowość aktorska objawia się w projektach z pogranicza muzyki i teatru – „Muzyka ze słowami” z zespołem Voo Voo.

 

Cykl spotkań „Wieczne Czytanie” to propozycja dla tych, którzy poezję czytają, ale i dla tych, którzy są do niej nieprzekonani. Dla jej koneserów i wrogów. Jej miłośników i tych, którzy pozostają na nią obojętni. Z przekonaniem, że wiersze czytane głośno mogą pobudzać wyobraźnię, prowokować do refleksji i wywoływać uczucie, zapraszamy na ich wieczne czytanie - twierdzą organizatorzy.

 

Wprowadzenie – Jarosław Cymerman

Oprawa wizualna – Ludomir Franczak

Kurator cyklu – Mateusz Nowak

 

Bilety na wydarzenie kosztują 5 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna