Inne

Wieża Bab L nie tylko dla kobiet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2010, 15:03

W Galerii Białej (ul. Narutowicza 32) w Lublinie, w piątek (3 września) o godz. 18 odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu Wieża Bab L. Tym razem poświęcone będzie wizerunkowi kobiet w reklamie.

– Po raz trzeci spotykamy się na "wieży” – mówi Anna Nawrot-Gryka. – Tym razem będziemy mówić o tym, jak kobiety postrzegane są przez artystów oraz przez specjalistów od reklamy.

Irena Nawrot-Trzcińska przygotowała prezentacje multimedialną i wykład na temat wizerunku kobiecego ciała w sztuce lat dwudziestych i w reklamie. Dokonuje analizy w jaki sposób do swoich projektów i dzieł wykorzystywali go malarze, fotograficy, autorzy reklam. Niektórzy mieli zdecydowanie seksistowskie poglądy i traktowali kobiety przedmiotowo.

W oparciu o ten wizualny materiał i wykład odbędzie się rozmowa, dyskusja w której wezmą udział dr Magdalena Dąbrowska z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS, redaktorka książki "Praktyki męskości” i dr Sylwia Nadgrodkiewicz z Instytutu Politologii UMCS, autorka książki "Seyla Benhabib – feminizm i polityka”.

Będą one raczej pełnić rolę moderatorek, gdyż w rozmowie na ten temat zasadnicza rola należy do zebranych. Będzie można toczyć spory na argumenty i poglądy.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna