Inne

Wokół listów autora tomu "Pan Cogito”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 listopada 2008, 16:20

Książka "Zbigniew Herbert. Korespondencja rodzinna” będzie w środę atrakcyjnie promowana w lubelskiej Chatce Żaka.

Nowa publikacja wydawnictwa Gaudium, przygotowana z okazji roku wielkiego pisarza, zawiera niewydawane dotychczas listy rodzinne Herberta oraz mało znane fotografie poety i jego najbliższych.

Teksty zostały pogrupowane w trzy działy: Korespondencja z rodzicami, Korespondencja z matką i Korespondencja z siostrą.
Listy pozwalają zapoznać się z codziennymi problemami pisarza, z relacjami z najbliższymi i z postępami jego pracy twórczej.

Więcej o książce i o autorze będzie można dowiedzieć się podczas spotkania. Wezmą w nim udział siostra i wdowa po pisarzu oraz znawcy jego twórczości z UMCS i KUL, a także ks. prof. Alfred Marek Wierzbicki i JE abp prof. Józef Życiński.

Po spotkaniu odbędzie się premiera studencka nowego monodramu Witolda Kopcia "Trzy rozmowy z Panem Herbertem”, opartego na różnych tekstach, m.in. esejach i listach, zmarłego przed dziesięcioma laty twórcy.

Początek o godz. 18. Na spotkanie wstęp wolny, spektakl jest biletowany. Bilety - grupowe po 10 zł, ulgowe po 12 zł, normalne po 16 zł - do kupienia w kasie na miejscu. Adres: ul. Radziszewskiego 16.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna