Inne

Wróżby w Domu Kultury LSM

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 stycznia 2011, 14:52
Autor: Kmo

W sobotę (22 stycznia) o godz. 17.00 w Sali widowiskowej Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbędzie się koncert i widowisko obrzędowe "Andrzejki u Kowalczukowej” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego z Tyszowiec.


Widowisko zaprezentuje liczący blisko 50 osób Zespół Obrzędowy z Tyszowiec złożony z członków Kół Gospodyń Wiejskich z Tyszowiec, Mikulina, Zamłynia, Klątw i Przewala. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Krzysztof Kozak, instruktor muzyki z Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach

Wieczorem w chałupie u Kowalczukowej z Tyszowiec był ruch. Schodziły się kumy z córkami na wydaniu. Każda panna chciała poznać, co jej los przyniesie. Idąc na wróżby do chaty Kowalczukowej słuchano, z której strony pies zaszczeka, bo oznaczało to, że tej kawaler przyjedzie.

Po drodze wróżono sobie ze sztachet u płotu. Jeśli była sękata, to kawaler będzie garbaty, jeśli cienka to chudy, okazała - gruby. Jeśli zaś spróchniała, to cóż, przyszły ślubny młody wiekiem raczej nie będzie. Pozostawała nadzieja, że choć grosza u niego będzie pod dostatkiem…

W czasie koncertu odbędzie się promocja książki Roberta Horbaczewskiego pt. "Tu szewce”
Robert Horbaczewski debiutował w 1997 roku na łamach miesięcznika "Magazyn Kresowy”. Współpracował z telewizją RTL7. Obecnie jest dziennikarzem zamojskiej "Kroniki Tygodnia”.
Wstęp wolny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna