Inne

Wydawnictwo Czarne zaprasza na warsztaty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 grudnia 2011, 16:38
Autor: am

Na przełomie maja i czerwca 2012 Wydawnictwo Czarne zaprasza warsztaty pisania prozą w Gościńcu Banica w Beskidzie Niskim. Koszt kursu, prowadzonego m.in. przez A. Stasiuka, to 2200 zł.

Warsztaty odbędą się w dniach 27 maja–3 czerwca 2012 roku w Gościńcu Banica, jednym z piękniejszych miejsc w Beskidzie Niskim www.banica.com.pl). Do dyspozycji będzie cały pensjonat. Ilość miejsc ograniczona do 15 osób.

Kwalifikacja uczestników odbędzie się na podstawie próbki tekstu (5–10 stron, tylko proza). Próbki należy przysyłać do 31.12.2011 roku na adres mailowy: redakcja@czarne.com.pl. O wynikach kwalifikacji Czarne poinformuje mailem do dnia 31.01.2012 roku.

Jak zapowiadają Justyna Bargielska i Jarosław Klejnocki, zajęcia mają pomóc stać się świadomymi swego warsztatu pisarzami. Ale nie będzie to tylko kolejny klasyczny kurs creative writing.

- Będziemy się starali zaoferować Państwu coś więcej: kurs ciekawszego, intensywniejszego istnienia w świecie, czemu, według nas, najlepiej służy właśnie literatura. Oraz całkiem pragmatyczny przewodnik po współczesnym polskim rynku książki, który pozwoli Państwu poznać jego realia i mechanizmy oraz zaistnieć na nim jako pisarze - tłumaczą organizatorzy.

Na cenę 2200 zł składa się: 840 zł noclegi i wyżywienie + 1360 zł warsztaty. W ramach tej kwoty wydawnictwo zapewnia też dowóz z dworca PKS w Gorlicach lub PKP w Stróżach; opiekę merytoryczną osób prowadzących (minimum 25 godzin zajęć) i całodniową wycieczkę do Koszyc z Andrzejem Stasiukiem.

Zajęcia poprowadzą: Justyna Bargielska, Jarosław Klejnocki, Magdalena Budzińska, Monika Sznajderman (szefowa Wydawnictwa Czarne) i Andrzej Stasiuk.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna