Inne

Wykład poświęcony pismy Paryska "Kultura" w DK LSM

Dodano: 12 czerwca 2017, 14:36
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

W środę, 14 czerwca o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się spotkanie historyczno-prasoznawcze związane z 70-leciem wydania pierwszego numeru pisma Paryska "Kultura".

Gościem spotkania będzie profesor Iwona Hofman, kierownik Zakładu Dziennikarstwa na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, dziekan Wydziału Politologii UMCS, kierownik Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu. Autorka m.in. 6 monografii naukowych, ponad 140 artykułów naukowych, redaktorka ponad 15 książek poświęconych historii mediów oraz problemom współczesnego dziennikarstwa.

W Domu Kultury LSM Hofman opowie o miesięczniku "Kultura", które w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia na rynku. "Kultura" wydawana przez Instytut Literacki w Paryżu do 2000 roku była najważniejszym czasopismem emigracyjnym, a na jej łamach głos zabierali m.in. Juliusz Mieroszewski, Bohdan Osadczuk, Jerzy Pomianowski, Leopold Unger.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Wydarzenie poprowadzi Ewa Hadrian.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: DK LSM spotkanie wykład
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 czerwca 2017 o 22:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś zapomniał przestawić język wprowadzania tekstu pisząc tytuł. W ukraińskim i rosyjskim głoskę u pisze się jak nasze y.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna