Inne

Wystawa Artura Przybysza w Galerii OKNA

Dodano: 28 lutego 2017, 21:17
Autor: Damian Drabik

Praca Artura Przybysza
Praca Artura Przybysza

W piątek, 3 marca o godz. 18 w Galerii OKNA MBP w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Artura Przybysza. Ekspozycja będzie prezentowana w ramach projektu "Sztuka w Oknach".

Artur Przybysz urodził się w Lublinie. Jest absolwentem Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS oraz członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W Galerii OKNA zaprezentuje swoje prace związane z architekturą Lublina, w ramach wystawy pt. "Lubelskie Impresje Akwarelowe".

- Początkowo malowałem techniką olejną, dopiero parę lat temu sięgnąłem po akwarelę, której jestem wierny do dzisiaj. Zafascynowała mnie jej lekkość, szybkość i nieprzewidywalność. Wbrew pozorom jest to jedna z trudniejszych technik. Nie ma tu miejsca na pomyłkę i wprowadzanie poprawek, ale jednocześnie zapewnia ona możliwość zastosowania różnorodnych form wyrazu zależnie do zastosowanych technik, farb, papieru - opowiada o swojej twórczości artysta. 

"Sztuka w Oknach" to projekt związany z obchodami 700-lecia Lublina. Założeniem cyklu jest zaprezentowanie dorobku artystów lubelskich i zaproszonych gości, którzy pokażą w swoich pracach jak widzą nasze miasto.

Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna