Inne

Wystawa "Fabryka Śmierci Auschwitz" w Bibliotece Publicznej

Dodano: 31 stycznia 2017, 15:31
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W piątek, 3 lutego o godz. 17 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (ul. Narutowicza 4) odbędzie się wernisaż wystawy "Fabryka śmierci Auschwitz". Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Ekspozycja "Fabryka śmierci Auschwitz" po raz pierwszy prezentowana była w 2015 roku w Centrum Dokumentacji Nazizmu. Wówczas zwiedziło blisko 30 000 uczestników. W listopadzie 2015 roku wydawnictwo Emons-Verlag opublikowało katalog pod tym samym tytułem, co wystawa.

Na wystawie prezentowane będą rysunki techniczne i plany architektoniczne, które stanowią pełną dokumentację tak zwanego obozu macierzystego. Zwiedzający będą mogli również obejrzeć rekonstrukcje obozu zagłady Auschwitz-Birkenau oraz podobozu w Monowicach. Ekspozycja zawiera również rysunki wykonane przez więźniów oraz świadectwa ocalałych.

W otwarciu wystawy zapowiedzieli swój udział przedstawiciele Ambasady Niemiec w Polsce, przedstawiciele Miasta Kolonia, dyrektorzy placówek dokumentujących walkę i męczeństwo narodu polskiego, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń polsko-niemieckich.

Wystawę uzupełni oryginalna korespondencja więźniów KL Auschwitz (w wyborze Barbary Oratowskiej, kierownika Oddziału Martyrologii  "Pod Zegarem"), będąca w dyspozycji Muzeum Lubelskiego.

Wystawa będzie czynna do 25 marca w godzinach pracy Biblioteki.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna