Inne

Wystawa poświęcona grzybom w Ogrodzie Botanicznym

Dodano: 22 września 2016, 17:25
Autor: Damian Drabik

fot. Robert Kozak
fot. Robert Kozak

Gratka dla miłośników grzybów w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Od 23 września będzie można w tamtejszym Dworku Kościuszków podziwiać wyjątkową wystawę fotograficzną Roberta Kozaka "Pomiędzy Drzewami Wśród Traw". Wernisaż odbędzie się o godz. 17.

Robert Kozak - ur. w 1969 we Włodawie, mgr historii, absolwent UMCS w Lublinie. Jest autorem wielu zdjęć owocników rzadko spotykanych i kilkudziesięciu zgłoszonych stanowisk grzybów chronionych oraz o różnym stopniu zagrożenia. Od dzieciństwa interesuje się przyrodą, a w szczególności światem grzybów. Swojej pasji wędrówek po lesie poświęca niemal każdą wolną chwilę, a urlopy wykorzystuje na poznawanie lasów w innych częściach Polski i poza jej granicami.

Prezentowane fotografie są wynikiem przebytych przez autora setek kilometrów leśnych ścieżek oraz przygotowania teoretycznego odnoszącego się do występowania grzybów w odpowiednich dla nich warunkach środowiskowych.

Dworek Kościuszków jest udostępniony dla zwiedzających w dniach:
środa - piątek, godz. 10.00-17.00
sobota - niedziela, godz. 11.00-17.00

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny, a cena zwiedzania Ogrodu i Dworku Kościuszków w trakcie trwania wystawy to: 4 zł - bilet ulgowy, 8 zł - bilet normalny. Wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających do 30 października.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna