Inne

Wystawa "Stacja VI Wampiryzm Vouyeurystyczny"

Dodano: 27 lipca 2017, 14:47
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 3 sierpnia o godz. 19 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Stacja VI - Wampiryzm Vouyeurystyczny.

Wystawa wpisuje się w cykl "Drogi Krzyżowej", która polega na Upłynnianiu Infiltronu za pomocą dawnej sieci galerii BWA. Tym razem przygotowana została specjalnie dla Galerii Labirynt w Lublinie.

Co należy rozumieć przez "Upłynnianie Infiltronu"? Zdaniem artystów, Infiltron składa się z pięciu poziomów działań: Infiltracji, Inwigilacji, Falsyfikacji, Infiksacji oraz Upłynniania. Twórcy wystawy, Alicja Żebrowska i Jacek Lichoń, rozumieją Upłynnianie jako sposób prezentacji i powstawania dzieła. Taki jest również cel cyklu "Droga Krzyżowa", który ukazuje dzieło stzuki, jako proces jego tworzenia.

W Lublinie artyści zaprezzentują instalację składającą się z trzech poziomów projekcyjnych ułożonych jeden nad drugim, tworzących potrójny synchroniczny film. Treść filmu nawiązuje do demonologii wsi, martyrologii polskiej i holokaustu, które miały miejsce na terenie województwa lubelskiego. Materiał do niego został nakręcony w czasie naszego Rekonesansu na terenie woj. lubelskiego w 2013 roku.

Wstęp na wernisaż jest wolny. Wystawa będzie czynna do 18 sierpnia.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna