Inne

Wystawa Tadeusza Chyły w Kazimierzu Dolnym

Dodano: 3 sierpnia 2017, 15:38
Autor: Damian Drabik

(fot. archiwum rodziny / materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 29 lipca o godz. 15 w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Chyły.

W ramach 11. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym będzie można podziwiać prace malarskie wszechstronnego artysty Tadeusza Chyły.

Chyła był piosenkarzem, kompozytorem, gitarzystą, satyrykiem, aktorem, a z wykształcenia artystą malarzem. Jako piosenkarz związany był m.in. z teatrzem Bim-Bom w Gdańsku, kabaretami Wagabunda i Silna Grupa pod Wezwaniem. Zmarł w 2014 roku.

Nie wszyscy wiedzą, że Chyła zajmował się również malarstwem. - Twórczość malarska Tadeusza Chyły posiada bardzo osobisty charakter. Jest przejawem wytchnienia od życia estradowego, ucieczki w wysublimowany świat barw - zachęcają organizatorzy.

W ramach ekspozycji zobaczymy przykłady malarstwa rodzajowego, ale przede wszystkim portrety, akty, martwe natury i pejzaże.

Wernisaż wystawy bęzie miał miejsce 29 lipca o godz. 15 w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego. Z kolei 30 lipca o godz. 15 w Domu Kuncewiczów zorganiowane zostanie spotkanie poświęcone twórczości artysty. Na środę, 2 sierpnia o godz. 12, zaplanowano otwarte oprowadzanie po wystawie.

Ekspozycja będzie czynna do 1 października. Kuratorami wystawy są: Blanka Wyszyńska-Walczak, dr Seweryn Kuter.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna