Inne

Wystawy "Artists in Residence" w Galerii Labirynt

Dodano: 23 lipca 2017, 13:06
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. Andriy Helytovych, Igor Isychenko i Alexander Ugay to zagraniczni artyści przebywający w Lublinie na rezydencji artystycznej. Od 28 lipca w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) będzie można podziwiać ich indywidualne wystawy.

Pochodzący z Ukrainy i Kazachstanu artyści są stypendystami programu MKiDN "Gaude Polonia". W ramach projektu "Artists in Residence" zaprezentują w Lublinie swoje działania artystyczne. - W pracach wideo, performansach, fotografiach oraz obiektach artyści  podejmują problematykę archiwum, pamięci i miejsca, inspirując się przestrzenią i historią naszego miasta - zachęcają organizatorzy wystaw.

Andriy Helytovych z Ukrainy jest absolwentem Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ramach projektu zaprezntuje wystawę "Performans w miejscu", ukazującą zarejestrowane fragmenty performansów Helytovycha, które odbyły się podczas półrocznej rezydencji w Lublinie.

Drugi ukraiński artysta, Igor Isychenko, skupił się na badaniu archiwalnych materiałów Galerii Labirynt oraz poznawaniu tkanki miasta. Wystawa prezentuje wybrane zdjęcia, dokumentujące historyczne wystawy i wydarzenia, które miały miejsce w galerii, wraz z komentarzem artysty.

Z kolei Alexander Ugay z Kazachstanu zaprezentuje wystawę "Więcej niż obraz, mniej niż przedmiot", stanowiącą próbę refleksji nad pojęciem archiwum oraz nad sposobami przechowywania pamięci, a także jej odczytywania. Artysta stworzył realizację typu "site-specific", składającą się z fotografii i obiektów skrywających w sobie mechanizmy camery obscury.

Uroczysty wernisaż ekspozycji odbędzie się w piątek, 28 lipca o godz. 19. Wystawy będą czynne do 18 sierpnia. Wstęp wolny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna