Inne

Z Józefem Czechowiczem pod Księżycem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lipca 2013, 20:52
Autor: Kmo.

Spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza
Spacer trasą \"Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza

Dziś o godz. 19.00 można spotkać się na wiadukcie nad Al. Solidarności od strony Górek Czechowskich i stamtąd razem pójść na spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza.

Spacer w noc lipcową, pierwszą noc pełni Księżyca organizowany jest już po raz jedenasty. Właśnie w takiej scenerii, w taką noc wyruszał wędrowiec poety.

Wkracza do miasta od strony Górek Czechowskich, kieruje się ku nieistniejącemu dziś przedmieściu Wieniawa, odwiedza cmentarz przy ulicy Lipowej, dalej Krakowskim Przedmieściem podąża
na Stare Miasto, a stamtąd na Zamek, do Kaplicy p.w. Świętej Trójcy. Potem schodzi w dół na nieistniejącą dziś ulicę Szeroką i krętymi uliczkami także nieistniejącej dzielnicy żydowskiej przez Kalinowszczyznę
i Czwartek opuszcza rodzinne Miasto.

Tradycyjnie wszystkich poprowadzi Czechowicz i światło księżyca. Będzie to droga w miejsca dobrze znane, ale i takie które zniknęły już z planu Lublina.

Wszyscy uczestnicy spaceru otrzymają przygotowaną z tej okazji mapę z zaznaczonymi miejscami, które znajdują się na tarasie. Będzie też można skorzystać z tekstu "Poematu” w smartfonie lub tablecie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna