Inne

"Zaczytani" w Lublinie. Przynieś i spraw radość książką

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2013, 19:24
Autor: Kmo.

Akcja "Zaczytani" w Lublinie (MBP Lublin)
Akcja \"Zaczytani\" w Lublinie (MBP Lublin)

Już trwa akcja "Zaczytani”. Wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego włączyły się do ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo i prowadzą zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz w rodzinnych domach dziecka i hospicjach.

Można i trzeba pomóc, a nie jest to trudne. Wystarczy zrobić przegląd domowej biblioteki i wybrać książki, z których już nasze dzieci wyrosły. Mogą to być bajeczki dla najmłodszych, mogą być takie, po jakie chętnie sięgną nastolatki. Jedno jest ważne – książki powinny być w dobrym stanie, czyste, zadbane.

Włączmy się w ogólnopolska akcję "Zaczytani”. Ci, którzy nie mają takich książeczek, a bardzo chcą pomóc i sprawić dzieciom radość, mogą kupić i zanieść do którejś z 37 filii bibliotecznych. W każdej będą specjalnie oznakowane tzw. Domki Książki, gdzie będzie je można zostawić.

Kampanii będzie towarzyszyła akcja edukacyjna promująca czytelnictwo oraz nawyk codziennego czytania książek. Patronat Honorowy nad kampanią sprawuje Małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna