Inne

Zaduszki historyczne w Puławach

Dodano: 2 listopada 2016, 16:05
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W niedzielę, 6 listopada o godz. 18.30 w Puławach odbędą się Zaduszki historyczne. Będzie to już szósta edycja wydarzenia. Akcja odbędzie się w kościele p. w. Matki Bożej Różańcowej w Puławach.

Podczas finału Zaduszek zostaną zaprezentowane biogramy 36 osób zasłużonych dla Puław w 110. rocznicę nadania Puławoim praw miejskich. - Będą to zatem osoby reprezentujące różne środowiska, m. in. duchownych, żołnierzy, polityków, samorządowców, naukowców, lekarzy, nauczycieli, dyrektorów, rzemieślników społeczników, sportowców czy też osoby ze świata sztuki i kultury - twierdzą organizatorzy.

Prezentacji biogramów dokona sztafeta pokoleń, w skład której wchodzą ich krewni i przyjaciele, uczniowie, dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych, medycznych i kulturalnych, politycy i samorządowcy, naukowcy, lekarze, duchowni, społecznicy.

Zostanie również podsumowana zbiórka zniczy w ramach akcji "Zapal pamięć".

Zaduszki historyczne odbędą się w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej. Atmosfera zadumy będzie sprzyjać poznaniu losów    oraz wizerunków zasłużonych osób, dzięki którym był możliwy rozwój Puław.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 listopada 2016 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy Dom Chemika jest nieczynny? Dlaczego miejscem tej imprezy jest obiekt sakralny?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna