Inne

Zapałki Andersena z Jackiem Bończykiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2010, 13:19

W atrakcyjnej oprawie artystycznej wręczone zostaną w niedzielę (21.03) Zapałki Andersena. Na gali wystąpi m.in. Jacek Bończyk.

Zapałki Andersena to doroczna nagroda, którą teatr prowadzony przez Arkadiusza Klucznika honoruje swoich przyjaciół. – Zapałki mają być symbolicznym podziękowaniem za całoroczne wspieranie naszej działalności, zwykłą sympatię i codzienną pomoc w naszej misji wprowadzania najmłodszych widzów w świat wyobraźni i tajemnicy sztuki – mówi szef Teatru im. H.Ch. Andersena.

Wręczenie Zapałek Andersena zostanie umajone występami artystycznymi. Gospodarze zaprezentują fragment swojego spektaklu „Piękna i Bestia”. To klasyczna historia dobrej i pięknej córki, która udaje się do mrocznego pałacu, by ratować życie ojcu, przedstawiona w konwencji teatru tańca. Tańczący aktorzy grają do utworów Mozarta i nie pada ani jedno słowo.

W takiej samej konwencji utrzymana będzie kolejna pozycja. Lubelski Teatr Tańca pokaże fragment spektaklu „48/4”. Ruchem, gestem i mimiką Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski i Wojciech Kaproń będą rozgryzać problem koegzystencji ludzi na niewielkiej powierzchni. Zobaczymy cztery osoby skazane na przebywanie ze sobą na 48 mkw.

Świetna zabawa szykuje się podczas występu Grupy Improwizacji Teatralnej „No Potatoes”. Przemek Buksiński i jego zespół w swoich scenkach wykorzystują pomysły podrzucane przez publiczność. Improwizują na podstawie pozyskanych od niej haseł. Akcję sceniczną inspiruje też gitarzysta Łukasz Jemioła, grając sugestywne rytmy i melodie – niekiedy cytując znane utwory, innym razem posługując się ogólnymi wartościami muzycznymi.

Na koniec gali koncert da Jacek Bończyk, jeden z najlepszych polskich specjalistów od piosenki aktorskiej. W występach tego artysty znakomity śpiew wsparty jest wymownym gestem i oszczędnym acz sugestywnym ruchem scenicznym.

Każdy utwór staje się małym spektaklem: dramatem, komedią lub kabaretową zabawą słowami. A są to nie byle jakie numery, np. „For Me… Formidable” (w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego), „La Boheme” (w tłumaczeniu Jerzego Bielunasa) i „La Mauvaise Herbe” (w tłumaczeniu Jeremiego Przybory) oraz „Dwa teatry” (sł. Edward Stachura, muz. Jerzy Satanowski), „W czarnej urnie” (sł. i muz. Stanisław Staszewski) i „Nie pytaj o Polskę” (sł. i muz. Grzegorz Ciechowski).

Początek gali o godz. 20.

Adres: ul. Dominikańska 1.

Bilety po 20 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna