Inne

Zrób zdjęcie metodą dawną. Zapisy na warsztaty fotograficzne

Dodano: 21 kwietnia 2017, 08:22
Autor: oprac.

W Zaułku Hartwigów na Starym Mieście jest Warsztat Fotograficzny, który zaprasza na kurs fotografii tradycyjnej. Uczestnik nie płaci ale musi się zapisać.

Jak informują organizatorzy uczestnicy odkryją tajemnice, jeszcze nie tak dawno powszechnie używanej fotografii analogowej. Zaczniemy od podstaw, kadrowania, a skończymy na wywoływaniu zdjęć w prawdziwej ciemni.

6-7 maja w godz. 10.00-14.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy drogą telefoniczną pod numerem: (81) 533-08-18 – od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00.

Więcej informacji na temat warsztatów fotograficznych na warsztatykultury.pl

Zwiedzanie

W każdy czwartek i piątek w godzinach od 14.00 do 18.00 można zajrzeć do warsztatu żeby bezpłatnie obejrzeć dawne modele aparatów, ciemnię i zobaczyć jak dawniej wykonywano fotografie. Po Warsztacie Fotograficznym oprowadza Roman Krawczenko. Jest on artystą tworzącym fotografie techniką ambrotypii. Odtwarzając tę XIX-wieczną technikę, jest jednym z nielicznych artystów w Polsce używających tej unikalnej technologii tworzenia fotografii na szkle. Ambrotypia to technika na tyle elitarna, że zajmuje się nią jedynie około stu artystów na świecie.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna