Kino

3D w kinie Bajka: Trzydniowy maraton filmowy (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 września 2011, 13:03

To będzie ciekawe spotkanie: najnowsza technologia i opowieść o niezwykłej artystce i wizjonerce współczesnego tańca. W pt.k, 10.09, w kinie Bajka pokaz "Piny” Wima Wendersa w technologii 3D

Technologię 3D zwyczajowo łączy się z filmami akcji. W zaczynającym się dziś przeglądzie filmowym Pierwszy Cyfrowy Weekend w kinie Bajka zobaczymy filmy artystyczne i kameralne wykorzystujące najnowszą technologię do budowania klimatu, przestrzeni, nastroju. Kino, które chwali się nowym projektorem, pokazuje, że 3D to nie tylko atrakcja dla młodych widzów i popularna rozrywka.

W piątek zaczyna się w kinie przy Radziszewskiego 8 trzydniowy maraton testowania nowej aparatury. To okazja, by zobaczyć film w tej technologii za 5 lub 10 zł. Od kilku dni w kinie można oglądać filmy klasyczne, czyli na taśmie celuloidowej, na nośniku cyfrowym (czyli 2D) i zakładając okulary: w 3D.

Na pewno nie można przegapić "Piny” (na zdjęciu) Wima Wendersa, który nakręcił film poświęcony swojej przyjaciółce, zmarłej w 2009 roku Pinie Bausch, legendarnej niemieckiej tancerce i choreografce, reformatorce tańca współczesnego, współtwórczyni słynnego Tanztheater Wuppertal.

Ani "Jaskini zapomnianych snów” Wernera Herzoga, który zabiera widzów do jaskini nietkniętej przez człowieka przez dziesiątki wieków, w której odnaleziono najstarsze znane nam malowidła naskalne datowane na około 32 tys. lat. W 3D zobaczymy setki naskalnych malowideł w jaskini Chauvet, którą ozdobili prehistoryczni artyści. Natomiast "Sanctum” Alistera Griersona, to też jaskinie w 3D, ale penetrowane przez płetwonurków, którzy zostają w nich odcięci od świata.

W 2D zobaczymy jeden z najgłośniejszych europejskich filmów tego roku – śmiałą komedię o papieżu, który zaskoczony wynikiem konklawe ucieka z Watykanu, marząc o odnalezieniu spokoju i prostoty w życiu. To film z kreacją Jerzego Stuhra czyli "Habemus Papam – mamy papieża” Nanni Morettiego
Program  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna