Kino

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Lady Lou"

Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Lady Lou"
fot. kadr z filmu "Lady Lou"

Przed nami ostatnie październikowe spotkanie w DDK Węglin (ul. Judyma 2a) w ramach cyklu Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych. W czwartek, 27 października o godz. 19 odbędzie się projekcja filmu "Lady Lou" z Mae West i Carym Grantem.

Nowojorska piosenkarka i właścicielka klubu nocnego, Lady Lou, zmienia partnerów jak rękawiczki. Niestety jeden z nich jest niebezpiecznym przestępcą, który właśnie uciekł z więzienia i bardzo chce spotkać się ze "swoją dziewczyną", nie zdając sobie sprawy, że podczas jego absencji nie była tak całkiem wierna, jak mu się wydaje. Pojawia się jednak pomoc w postaci młodego Kapitana Cummingsa.

Gwiazdą tego sezonu Akademii jest legendarny Cary Grant. Nieżyjący już aktor jest archetypem filmowego amanta w najlepszym kinie gatunków (filmy obejmują lata 30’ – 60’ XX wieku). Cary, a właściwie Archibald Alec Leach, swoim brytyjskim akcentem, manierami, niepowtarzalnym wdziękiem i słynną autoironią uwiódł widzów z całego świata na kilka dekad.

Chociaż Cary Grant odgrywa kluczową rolę w filmie "Lady Lou", to jednak niewątpliwą gwiazdą produkcji jest olśniewająca Mae West. - Bez niej, bez jej wpływu i charyzmy, Ameryka byłaby nadal purytańskim zaściankiem. Platynowe włosy, błyszczące niebieskie oczy, zmysłowa okrągła figura, niski erotyczny głos, bipolarna osobowość skrajnych przeciwieństw - pisze dr hab. Rafał Szczerbakiewicz, kurator cyklu.

Produkcja w reżyserii Lowella Shermana zdobył w 1934 roku nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Film.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna