Kino

Biała Podlaska: Bialskie Dni Fantastyki ze "starym kinem"

Dodano: 24 sierpnia 2016, 13:19
Autor: eb

fot. mat.prasowe
fot. mat.prasowe

Bialskie Dni Fantastyki w tym roku ze "starym kinem" w roli głównej. Organizatorzy zapowiadają ponad 100 godzin atrakcji wypełnionych prelekcjami, pokazami oraz konkursami.

– Motywem przewodnim tej edycji będzie tzw. „stare kino” czyli filmy z lat 30. i 40. XX wieku. Uczestnicy będą więc mieli okazję poznać ten okres w historii, kulturze oraz kinie. Sprawdzą jak wtedy wyglądał świat i co inspirowało jego twórców – opowiada Paweł Iwaniuk, koordynator BDF. –  Poza blokiem filmowym, przygotowaliśmy coś o fantastyce, kulturze dalekiego wschodu, nauce, grach wideo i planszowych oraz tzw. cosplay czyli konkurs na najlepszy strój nawiązujący do postaci z ulubionej książki, filmu czy gry – tłumaczy Iwaniuk.

Kilkunastu prelegentów opowie m.in. o smokach w filmie, podróżach autostopem po Europie, mangowych inspiracjach czy science-fiction. Nie zabraknie też spotkań autorskich, m.in. ze Stanisławem Mąderkiem, poznańskim reżyserem i twórcą „Stars in Black”, który podzieli się z uczestnikami imprezy wiedzą jak realizować i walczyć o swoje, nie tylko, filmowe marzenia. Będzie też spotkanie z Pawłem Łukomskim, reżyserem pochodzącym z Białej Podlaskiej, który obecnie pracuje nad filmem "Klechdy", który kręcił m.in. w Zaborku koło Białej Podlaskiej.

– Naszym celem jest integracja środowiska miłośników fantastyki. W pierwszej edycji imprezy, w 2014 roku zgromadziliśmy 255 uczestników. Z kolei rok później, wzięło w niej udział już 361 osób. Wydaje się więc, że coś robimy dobrze – żartuje koordynator.

Impreza planowana jest na dwa dni - 17 i 18 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. A. Mickiewicza. Udział w konwencie i nocleg na terenie imprezy są bezpłatne.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna