Kino

Biała Podlaska: Do Parku Radziwiłłowskiego na film

Dodano: 3 lipca 2015, 07:10
Autor: Ewelina Burda

Bezpłatne kino plenerowe już w sierpniu w Parku Radziwiłłowskim / fot. UM Biała Podlaska
Bezpłatne kino plenerowe już w sierpniu w Parku Radziwiłłowskim / fot. UM Biała Podlaska

Są już darmowe koncerty na Placu Wolności, będzie jeszcze kino plenerowe w Parku Radziwiłłowskim.

Seanse pod chmurką będą wyświetlane w poniedziałki, wtorki oraz środy. Letnie kino ruszy w sierpniu. – To mieszkańcy wybiorą filmy, które zostaną zaprezentowane. Oprócz filmów polskich i zagranicznych, będziemy także wyświetlać koncerty największych gwiazd światowej muzyki w jakości obrazu i dźwięku HD – mówi rzecznik prezydenta Michał Trantau.

Urząd Miasta przedstawi po 10 propozycji z każdej kategorii. W internecie ruszy głosowanie. Wyświetlone zostaną te filmy, które zdobędą największą liczbą głosów. – To nasza kolejna propozycja na sezon wakacyjny. Chcemy zachęcać mieszkańców, aby przychodzili na imprezy miejskie do parku, ze swoimi kocami, koszykami piknikowymi. Forma jest dowolna. Chodzi o to, aby wspólnie spędzać czas – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.

Gdzie to wszystko? Na komfortowych leżakach w zrewitalizowanej części Parku Radziwiłłowskiego. Do tego duży ekran i dobra jakość. A filmy? – Chcielibyśmy, aby to były nowości, ale dystrybutorzy podpisują umowy tylko z określonymi kinami. Dlatego stawiamy na filmy klasyczne – tłumaczy Trantau.

Wybór będzie szeroki – od Poranku Kojota, przez Mojego Nikifora, aż po Skyfall. Lista filmów ma być wkrótce udostępniona na profilu facebookowym miasta.

Natomiast, w piątki na Placu Wolności do końca wakacji odbywają się koncerty lokalnych muzyków. W najbliższy piątek wystąpi zespół Full Power. Wstęp wolny.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 lipca 2015 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lista udostępniona na fejsbruku, czyli wszystko dla gimbazy i internetowego plebsu, normalny człowiek nie może zagłosować chyba że sprzeda się żydowi za oceanem, tak to wygląda.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna