Kino

"Bogowie" - film z muzyką na żywo w CSK

Dodano: 23 sierpnia 2016, 15:17
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na wyjątkowy pokaz filmu Łukasza Palkowskiego - "Bogowie" z muzyką na żywo. Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował Bartosz Chajdecki. Specjalna projekcja odbędzie się w sobotę, 24 września o godz. 19 w Sali Operowej CSK.

Film „Bogowie” (2014 r.) to historia o geniuszu polskiej medycyny – profesorze Zbigniewie Relidze, który jako pierwszy w Polsce przeprowadził w 1985 roku udaną operację przeszczepu serca. Ten milowy krok postawiony przez profesora i jego zespół ze szpitala w Zabrzu zrewolucjonizował polską medycynę. Film opiera się na faktach i nakreśla trudne czasy, w których przyszło im działać, pokazując jednocześnie sylwetkę buntownika, który walczył o lepszy świat i uratował życie tysiącom ludzi, walcząc o każde serce. W postać profesora Religi wcielił się Tomasz Kot.

Film Palkowskiego odniósł nie tylko wielki sukces komercyjny, ale i artystyczny. Był jednym z najchętniej oglądamym w polskich kinach filmów 2014 roku, zdobył również szereg prestiżowych nagród, wliczając w to aż 7 Orłów oraz 4 Złote Lwy.

Projekcji w CSK towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo, skomponowana przez Bartosza Chajdeckiego, kompozytora młodego pokolenia, tworzącego muzykę filmową, teatralną i telewizyjną. Komponował muzykę dla polskich seriali i produkcji takich jak: „Czasu Honoru”, „Chichot losu”, „Misja Afganistan”. „Baczyński”, „Bogowie”, „Moje Córki Krowy”, a także wielu innych.

Wydarzenie to będzie dopiero drugim tego typu w Polsce po zeszłorocznym Festiwalu muzyki Filmowej w Krakowie.

Bilety w cenach od 40 zł do 80 zł dostępne są na www.eventim.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży Empik, Saturn, Media Markt oraz w punkcie informacyjno-kasowym Spotkania Kultur!

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 sierpnia 2016 o 21:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Orkiestra. .. szumnie powiedziane przy dziewięciu muzykach
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna