Kino

"Brat" w Miasto movie

Dodano: 13 kwietnia 2016, 14:24
Autor: Damian Drabik

"Brat"
"Brat"

Kultowy film Alekseya Balabnova pt. „Brat” zobaczymy w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach kolejnego seansu z cyklu Miasto movie. Wydarzenie odbędzie się w środę, 13 kwietnia o godz. 19.

Po dwóch latach służby wojskowej Daniła Bagrow wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie właściwie nikt na niego nie czeka. Zmęczona życiem matka myśli tylko o starszym synu, Wiktorze, który robi karierę w Sankt Petersburgu. Daniła postanawia za namową matki też spróbować swych sił w wielkim mieście. Od czasu śmierci ojca starszy brat opiekował się Daniłą, stanowił oparcie i wzór do naśladowania. Kiedy przyjeżdża do Wiktora, okazuje się, że jest on płatnym mordercą.

„Brat” to znakomite połączenie klasycznego kina gangsterskiego z osadzonym w rosyjskich realiach dramatem społecznym. Film Balabanova po wejściu do kin odniósł niebywały sukces komercyjny, co oczywiście spowodowało nakręcenie kolejnej części kilka lat później. Artystycznie również odbił się szerokim echem, zaczęto mówić o nowej jakości i języku w rosyjskiej kinematografii, o powiewie świeżego powietrza. Spora w tym zasługa znakomicie, realistycznie uchwyconego klimatu miasta. Sankt Petersburg u reżysera jest brudny, niebezpieczny i pogrążony w jakiejś hipnotycznej, pijackiej malignie. Z drugiej strony jednak fascynuje i przyciąga – przekonują organizatorzy.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: kino Warsztaty Kultury Miasto movie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna