Kino

Chodorkowski i Kret w kinie ABC

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 grudnia 2011, 14:05
Autor: am

W sobotę, 17.12, na ekranie kina ABC zobaczymy niemiecki dokument o rosyjskim oligarsze, a ramach
przeglądu filmowego Post Scriptum polski thriller "Kret".

KINO ABC, ul. Kiepury 5 A - repertuar:

SOBOTA, 17.12:
Chodorowski, Niemcy(b/o) – 19.00;
Alvin i wiewiórki, USA/Hiszpania (l.15) – 16.00;
Przegląd filmowy: Post Scriptum: Kret, Polska(l.15) – 18.00

NIEDZIELA, 18.12:
Między nami, Chorwacja/Serbia (l.15) – 19.00

"Chodorowski” , reż. Cyrila Tuschi

Wnikliwy i prawdziwy portret byłego rosyjskiego oligarchy w oparciu o rozmowy z jego dawnymi współpracownikami, rodziną (matką i synem) i politykami, zarówno rosyjskimi, jak i zachodnimi (w tym m.in. z byłym szefem niemieckiej dyplomacji - Joschką Fischerem).

Premiera filmu odbyła się w 2011 roku na festiwalu Berlinale, kilka tygodni po tym, jak Chodorkowski i jego były partner biznesowy – Płaton Lebiediew – skazani zostali na trzynaście i pół roku więzienia za rzekome przywłaszczenie 218 mln ton ropy naftowej i wypranie uzyskanych w ten sposób pieniędzy. Podczas końcowych prac nad filmem, kilka razy włamano się do miejsca zamieszkania reżysera – raz do pokoju hotelowego na Bali, gdzie Tuschi kończył pracę nad ostatnimi zdjęciami do filmu, a potem do jego mieszkania w Berlinie, na kilka tygodni przed Berlinale.


"Kret", reż. Rafael Lewandowski

Zaliczony przez selekcjonerów Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni do ścisłego grona "ekstraklasy polskiego kina" obraz Rafaela Lewandowskiego "Kret" to thriller opowiadający o współczesnych bohaterach zmagających się z mrocznymi tajemnicami swoich najbliższych. Odkąd Paweł (Szyc) rozkręcił wraz z ojcem Zygmuntem (Dziędziel) wspólny interes, jego rodzina zaczyna coraz optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Ich marzenia o dostatnim życiu przekreśla pewnego dnia artykuł, który godzi w dobre imię Zygmunta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna