Kino

CK: Szorty na grudzień

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2008, 18:12

Dwanaście filmów krótkometrażowych złoży się na ostatni w tym roku pokaz z cyklu "Future Shorts” w lubelskim Centrum Kultury. (13.12)

Program sobotniego przeglądu jest wyjątkowo atrakcyjny. Znalazła się w nim na przykład dokumentalno-animowany portret nowojorskich rowerowych kurierów. W króciaku Joshuy Frankela "The Bicycle Messengers” zobaczymy animowanych posłańców pędzących po rzeczywistych ulicach metropolii.

Równie ciekawy od strony formalnej jest obraz "Birds”. To fantazja w zwolnionym tempie o psach, który w filmiku wydają się fruwać. Ten szort jest dziełem Pleix - grupy artystów odpowiedzialnych m.in. za klipy dla Basement Jaxx, Vitalic i Plaid.

Duńczyk Lars von Trier jest nie tylko uznanym pełnometrażystą (nakręcił znakomite filmy "Przełamując fale” i "Tańcząc w ciemnościach”). Potrafi stworzyć też fascynujący obraz krótkometrażowy. Taki jest szort "Occupations”, dedykowany Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes. Jego również zobaczymy na grudniowych "Future Shorts”.

Brazylię będzie reprezentował filmik "Palindrome” Philippe Barcinskiego. To opowieść o młodym mężczyźnie, który pewnego dnia traci wszystko, co posiadał. Zostaje zwolniony z pracy, zdradzony przez kolegów i odrzucony przez starą miłość. Ta dość typowa historia opowiedziana jest jednak wstecz.

Belgijska kinematografia zaistnieje poprzez obraz "Compassion” Toma Greensa. To mrożąca krew hitoria kobiety, która pewnego razu decyduje się śledzić starego mężczyznę regularnie przetrząsającego okoliczny śmietnik. Kończy uwięziona w jego domu.

Będzie też coś z Hiszpanii. Zobaczymy 10-minutowy obraz "Choque” o randce w salonie gier. Organizatorzy pokazu opisują go tak: "Cała prawda o mężczyznach, ich poczuciu humoru i honoru, o tym, jak zaimponować dziewczynie i nie wyjść na głupka”. Brzmi zachęcająco.

Nie zabraknie polskiej produkcji. Tym razem zaprezentowany zostanie jeden z pięciu filmików składających się na pięcioklipową kolekcję, nakręconą do piosenki "Another Dick” z najnowszego albumu zespołu Dick4Dick "Grey Album”. Każda z części przedstawia innego członka zespołu w roli głównej.

Początek pokazu o godz. 18. Bilety - po 5/7 zł - do nabycia na miejscu, ul. Peowiaków 12.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna