Kino

Coś dla miłośników animacji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 grudnia 2008, 14:17

Warszawskiemu Studiu Miniatur Filmowych będzie poświęcony sobotni (6.12) pokaz w ramach przeglądu "Post Scriptum” w DDK SM "Czechów”.

Działające od 1958 roku Studio Miniatur Filmowych to jeden z najważniejszych producentów filmów w Polsce. Powstało w nim ok 1500 obrazów, głównie animowanych - dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Najsłynniejsze kreskówki dla najmłodszych to "Baśnie i waśnie”, "Dziwne przygody Koziołka Matołka”, "O dwóch takich, co ukradli księżyc”, "Pies, kot i...”, "Pomysłowy Dobromir”, "Tydzień przygód w Afryce” i "Proszę słonia”.

Najważniejsze animacje dla dorosłych to dwa dzieła Piotra Dumały - "Łagodna” (1985) i "Franz Kafka” (1991).

O historii i o dniu dzisiejszym SMF, o współpracujących z nim twórcach i o powstałych w nim dziełach opowiada film Jerzego Kaliny "W labiryncie Studia Miniatur Filmowych”. Zobaczymy go w DDK SM "Czechów” o godz. 16.

Potem zaprezentowany zostanie obraz Dumały "Franz Kafka”. Czyli portret psychologiczny autora "Procesu”, "Zamku” i "Przemiany”, zrealizowany w dużym stopniu w oparciu o jego "Dzienniki”, a także inspirowany fotografiami pisarza.

Dodatkową atrakcją tej odsłony "Post Scriptum” będzie spotkanie z szefem produkcji Studia Miniatur Filmowych Eugeniuszem Gordziejukiem.
Przegląd organizuje Dyskusyjny Klub Filmowy "16”.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna