Kino

DKF Benshi: "Capote"

Dodano: 18 czerwca 2016, 16:52
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Capote"
fot. kadr z filmu "Capote"

Jedną z najważniejszych ról w dorobku nieżyjącego już Philipa Seymoura Hoffmana będziemy mogli obejrzeć w Centrum Kultury w ramach kolejnej odsłony DKF Benshi. W poniedziałek, 20 czerwca o godz. 18 projekcja nagrodzonego Oscarem filmu "Capote".

W filmie Bennetta Millera Hoffman wciela się w postać ekscentrycznego Trumana Capote, autora kultowego "Śniadania u Tiffaniego". Nie jest to jednak typowa biografia skupiająca się na życiu postaci, prezentuje natomiast pewien ważny epizod z losów pisarza.

W 1959 roku w Kansas dochodzi do straszliwej zbrodni na rodzinie mieszkającej w niewielkim miasteczku. Capote, wraz z przyjaciółką Harper Lee, pragnie odkryć motywy morderców. Wrkótce zdobywa ich zaufanie, nawiązuje też specyficzną znajomość z oczekującymi na wykonanie wyroku śmierci zabójcami. Doświadczenia pisarza przyczynią się do powstania powieści „Z zimną krwią”, która zmieni współczesną literaturę, tworząc nowy gatunek – tzw. „literaturę faktu”.

Za rolę Trumana Capote Philip Seymour Hoffman został nagrodzony Oscarem. Obok niego na ekranie występują również Bruce Greenwood, Chris Cooper, Clifton Collins Jr. i Catherine Keener.

Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna