Kino

DKF Benshi: "Synekdocha, Nowy Jork"

Dodano: 2 grudnia 2015, 14:10
Autor: Damian Drabik

"Synekdocha, Nowy Jork"
"Synekdocha, Nowy Jork"

W poniedziałek, 7 grudnia, o godz. 18 w Centrum Kultury odbędzie się pokaz słynnego filmu Charlie’ego Kaufmana „Synekdocha, Nowy Jork”.

Charlie Kaufman to jeden z najoryginalniejszych hollywoodzkich scenarzystów. Napisał skrypty do takich filmów, jak „Być jak John Malkovich”, „Adaptacja”, czy „Zakochany bez pamięci”. Za scenariusz do tego drugiego filmu został nagrodzony Oscarem.

„Synekdocha, Nowy Jork” z 2008 roku, to pierwszy film, w którym Kaufman stanął za kamerą. Udało mu się zebrać gwiazdorską obsadę z nieżyjącym już Philipem Seymourem Hoffmanem na czele, który wykreował u Kaufmana jedną z najlepszych ról w swojej karierze. Na ekranie zobaczymy także m.in. Michelle Williams, Emily Watson, Diane West i Jennifer Jason Leigh. 

Bohaterem filmu jest reżyser teatralny Caden Cotard, który pracuje nad nowym spektaklem. Pragnie zrealizować sztukę, która będzie realistyczna w każdym calu. Mężczyzna coraz bardziej pogrąża się w swoim spektaklu. Rzeczywistość przeplata się z fikcją, a Cotard traci rozeznanie w otaczającej go rzeczywistości.

Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna