Kino

DKF Miś w kinie Bajka (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 stycznia 2012, 11:56

Chłopiec na rowerze
Chłopiec na rowerze

DKF Miś zaprasza w każdy czwartek o godz. 20.30 do kina Bajka. Bilety w cenie 12 zł;. Karnet na cztery kolejne tytuły – 28 zł.

Program

19 stycznia 2012 - Chłopiec na rowerze
prod. Belgia/Francja 2010, 87 min, reż. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, wyk.:Thomas Doret, Cecile De France, Jeremie Renier

Dramat społeczny nagrodzony Grand Prix na festiwalu w Cannes 2011. Jedenastoletni Cyryl ma tylko jedno pragnienie – za wszelką cenę odnaleźć ojca, który go porzucił i nie chce mieć z synem nic wspólnego. Wyprowadził się bez słowa, nie zostawiając nowego adresu, na dodatek sprzedał ukochany rower syna. Chłopak jednak nie poddaje się.

26 stycznia 2012 - Jutro będzie lepiej
prod. Polska 2011, 118 min, reż. Dorota Kędzierzawska, wyk.: Oleg Ryba, Jewgienij Ryba, Akhmed Sardalov, Stanisław Sojka

Trzech bezdomnych chłopców, dwaj bracia i ich kolega, mieszka na rosyjskim dworcu kolejowym. Pewnego dnia postanawiają wyruszyć w poszukiwaniu lepszego jutra. Chcą przejść przez zieloną granicę do Polski, aby znaleźć wszystko to, czego do tej pory nie mieli – dom, przyjaciół, szczęście…

2 lutego 2012 - Przepis na miłość
prod. Francja 2010, 80 min, reż. Jean-Pierre Ameris, wyk.: Benoit Poelvoorde, Isabelle Carre

Komedia romantyczna. Hasło promocyjne przyrównujące „Przepis na miłość” do pamiętnej „Amelii” zawiera sporo prawdy. Film Jean-Pierre’a Amérisa dorównuje produkcji z 2000 roku urokiem, dyskretnym humorem i ciepłym przesłaniem.

9 lutego 2012 - Co wiesz o Elly?
Prod. Iran, 2009, 119 min, reż. Asghar Farhadi, wyk.: Golshifteh Farahani, Shabab Hosseini, Taraneh Alidoosti

Dramat, dzięki któremu świat dowiedział się o niezwykłym talencie Asghara Farhadiego, późniejszego twórcy filmu „Rozstanie”, okrzykniętego powszechnie arcydziełem.
Dla uczczenia powrotu Ahmada z Niemiec, grupa jego przyjaciół ze studiów, postanawia zorganizować wspólny weekend nad morzem. Sepideh, kobieta z grupy bez pytania bierze ze sobą Elly, pracującą w żłobku.

16 lutego 2012 - Droga na drugą stronę
Animacja, Polska, Rumunia, 2011, 72 min, reż. Anca Damian, wyk.: Andrzej Olejnik

Pełnometrażowy animowany film dokumentalny opowiada historię życia Crulica, 33-letniego Rumuna, który umarł w polskim więzieniu w czasie strajku głodowego w 2007 roku. Mocny styl wizualny, wynik mieszanki pięknych technik animacji, tworzy uderzający, zadziwiająco spójny i niezapomniany film.

DKF Miś zaprasza w każdy czwartek o godz. 20.30. Specjalna cena wejściówki:
tylko 12 zł; karnet na cztery kolejne tytuły – 28 zł


Kino Bajka, Lublin , ul. Radziszewskiego 8.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna