Kino

Dokument o chińskim performance w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis
Autor: pab

W XXI wiek. Sztuka performance lat 80. i 90. w Chinach
W XXI wiek. Sztuka performance lat 80. i 90. w Chinach

W czwartek 25.10 o godz. 19 w Galerii Labirynt (ul. Grodzka 5a) będzie można zobaczyć film "W XXI wiek. Sztuka performance lat 80. i 90. w Chinach" w reżyserii Wen Pulina.

Film prezentuje unikatowe materiały dokumentujące działania chińskich artystów awangardowych – m. in. ruchu artystycznego "Great Earthquake” i słynnej grupy "East Village”. Materiały te pochodzą z Archiwum Sztuki Awangardowej w Chinach, które stworzył Wen Pulin (Wen Pulin Archive of Chinese Avant-Garde Art). Pulin zgromadził w nim 360 godzin dokumentacji filmowej happeningów, performances, wystaw i koncertów rockowych, mających przełomowe znaczenie dla rozwoju współczesnej sztuki w Chinach.

Wydarzenie jest częścią projektu "Nisze Kultury” realizowanego przez Fundację Sztuki Performance we współpracy z Galerią Labirynt.

Sztuka niszowa rodzi się na obrzeżach i punktach styku tradycyjnych dyscyplin artystycznych. Jest owocem eksperymentu, śmiałego wychodzenia poza zastane schematy, uważnego badania peryferii.

Przedsięwzięcie składa się z trzech części. Pierwsza z nich to seria projekcji filmowych. Kolejna to warsztaty dźwiękowe i eksperyment audiowizualny Mono/Chrom Kosmy Ostrowskiego, Konrada Chyla oraz Patryka Lichoty, młodych artystów związanych ze środowiskiem lubelskim i poznańskim. W ramach trzeciej niszy - poświęconej sztuce performance - odbędą się warsztaty z Januszem Bałdygą, cenionym artystą performance, pedagogiem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna