Kino

Dokumentalna Odsłona Kina w Centrum Kultury

Dodano: 21 września 2016, 07:34
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham"
fot. kadr z filmu "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham"

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na projekt pt. "Dokumentalna Odsłona Kina", w ramach którego zostaną zaprezentowane dwie interesujące produkcje dokumentalne. Projekcja we wtorek, 27 września o godz. 18.

Na początek zaprezentowany zostanie film "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham" Pawła Łozińskiego. To opowieść o dwóch kobietach, które spotykają się w gabinecie psychoterapeuty. W intymnym dialogu trzech osób dawne urazy i głęboko ukryte emocje powoli wychodzą na powierzchnię. Terapeuta zabiera bohaterki w trudną podróż ku polepszeniu ich relacji.

Drugim filmem, który będzie można obejrzeć w ramach projektu, jest "Jarocin. Po co wolność" Marka Gajczaka. Pełna anegdot, przeplatana tekstami piosenek opowieść o wolności, młodości, niezależności i marzeniach, zmieniającymi się tak, jak świat wokół. Film łączy czarno-białe archiwalne obrazy, niepublikowane dotąd amatorskie nagrania ze wspomnieniami rockowych buntowników, dla których Jarocin był inspiracją i źródłem twórczej wolności.

Dokumentalna Odsłona Kina to projekt zapowiadający i promujący Festiwal Filmowy Opolskie Lamy – zaprzyjaźniony z MFF Złote Mrówkojady.

Bilety na dwie projekcje kosztują 5 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna